Bělení zubů

Bělení zubů

Stříkačka

Ordinační bělení

Zářivý úsměv na počkání & Vyšší cena

Ordinační bělení se provádí v ordinaci a netrvá déle než 90 minut. Pro tento druh bělení zubní lékař používá koncentrovaný peroxidový gel (15 - 38% ), protože pouze vyšší koncentrace zaručuje okamžitý výsledek. Nejprve vám lékař očistí zuby pískováním. Poté izoluje dásně a citlivé krčky pružnou světlem tuhnoucí pryskyřicí. Aplikuje gel. Ke zvýšení efektu může lékař použít lampu s modrým světlem. Na závěr vám bude aplikovat fluoridační gel ( ideální - GC MI PASTE plus krém s volně dostupným vápníkem, fosfáty a fluoridy ) a pak se již krásně usmějete a vykročíte do nové etapy života.

GC MI PASTE plus:

  • Dentální krém s volně dostupným vápníkem, fosfáty a fluoridy.
  • Určený vysoce rizikovým pacientům, pacientům po bělení, během a po ortodontické léčbě, u dětí.

Domácí bělení

Dlouhodobý účinek & Nižší náklady

Domácí bělení probíhá tak, že zubní lékař Vám nejdříve sejme otisk a zašle jej do zubní laboratoře, kde vyrobí průhledný plastový nosič. Při příští návštěvě ordinace obdržíte nosič a instruktáž jak aplikovat bělící gel. Gel obsahuje aktivní složku peroxid karbamidu o koncentraci16%, který uvolňuje oxidy. Nosič s gelem nosíte několik hodin každý den, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů.

Úsměv

Bělení

Domácí bělení & Ordinační bělení

Domácí bělení je bezpečná a efektivní metoda. Uvědomte si však, že z velké části neprobíhá pod dohledem odborníka - zubního lékaře. Proto je nezbytné použit kvalitních výrobků, které byly podrobeny odborným studiím a mají zaručené vlastnosti.
Ordinačním bělení lze relativně rychle dosáhnout dobrých výsledků. Je velmi důležité, aby po každém ordinačním bělení následovala domácí péče, tj. vhodně použitá bělící zubní pasta či domácí bělení.

Je bělení vždy účinné?

Nikdy nelze předem určit, jakého stupně zesvětlení se dosáhne a jak dlouho to bude trvat. Pouze lékař na základě svých zkušeností s jinými pacienty může říci, jaké změny jsou možné a jakou proceduru doporučuje.
Pryskyřičné výplně a keramické korunky se nevybělí. Pokud jste nespokojeni s barvou výplní a korunek, je třeba počítat s jejich výměnou.
Po ukončení bělení je nutné 1 - 3 dny dodržovat bezbarvou dietu, dokud zubní sklovina není dostatečně zremineralizovaná.
Každá další bělící kůra probíhá rychleji a s lepším bělícím efektem.

Jaké jsou vedlejší účinky bělení ?

Vedlejší účinky se mohou a nemusí projevit. Nejčastěji dochází ke dvěma nepříjemnostem především u ordinačního bělení: zvýšení citlivosti zubů na teplé či studené a podráždění dásní. Citlivé zuby se dají zvládnout fluoridačními přípravky a podrážděné dásně se velmi rychle zregenerují bez zvláštní léčby do tří dnů.